Puhkekompleks

Vaibla puhkekeskus asub Tartus 43 km ja Viljandist 34 km kaugusel Võrtsjärve põhjakaldal ca 3 ha suurusel alal. Männimetsa ja liivase järverannaga puhkeala on sobilik nii perepuhkuseks, kui ka suvepäevade, õppepäevade, noortelaagrite ja koolituste korraldamiseks. Territoorium jaguneb erinevateks piirkondadeks, mis vastavalt soovile annab võimaluse olla suure seltskonnana kõik üheskoos või siis vajadusel läbi viia üheaegseid tegevusi erinevates gruppides teineteist segamata.

PUHKEKESKUSE AJALUGU

Puhkekeskuse ajalugu ulatub 70-ndatesse, mil elektriettevõte Lõuna Kõrgepingevõrgud rajas Võrtsjärve ühele ilusamale rannalale oma töötajatele suvise puhkebaasi. Puhkebaas paistis tol ajal silma oma elitaarsete mugavustega nagu tubades olevad televiisorid, külmikud ning side välismaailmaga veel pragusenigi säilinud betoonmasti otsas paikneva raadiotelefoni kaudu.

Peale taasiseseisvumist erastati puhkebaas ning toimis aastaid kohana, kus korraldati suviseid lastelaagreid.

Omanike vahetusega 2006. aastal on puhkebaasisit saanud kaasaegne puhkekeskus, mida on aastate jooksul järjepidevalt edasi arendatud. Nii on puhkekeskusse ehitatud kämpingud, rajatud karavaniparkla ning rannaala koos promenaadi ja muuliga. Puhkekeskuse Peamaja majutusruume on perioodil 2010 – 2013 renoveeritud ja kaasajastatud. 2016. aasta kevadel renoveeriti ka  puhkekeskuse saalid ning trepihalli loodi miniraamatukogu, kus on puhkajatel võimalus mõnusalt aega veeta.