Tegevused

Vaibla Puhkekeskus on suurepärane koht, kus laste või sõpradega järvel paadiga sõita ja kalastada, veeta perepuhkust, korraldada oma meekonnale tore seminar või suvepäevad. Tutvu meie võimalustega ja küsi julgelt lisainfot. Aitame Sind suurima heameelega.

LÕÕGASTUS

Vaibla Puhkeala palistab kaunis järverand, kus suvisel ajal saab Võrtsjärves veemõnusid nautida ja päikesepaistel D-vitamiini varusid täiendada. Looduspuhkus Vaiblas võib asendada nii mõndagi spa-protseduuri ja laadida väsinud „kontoriroti“ tühjaks saanud akusid. Parimaks kohaks argipäeva pingeid maandada on külastajate seas osutunud muuli tipus paiknev Energiasammas, mille ümber paiknevatel pinkidel istudes ja võrratu Võrtsjärve energiat ammutades saab boonuseks õhtuti ka päikeseloojangu võlu.

Lõõgastuda saab samuti rannapromenaadil jalutades ja kohvikus karastusjooke nautides. Punktiks eelnevatele protseduuridele on põhjamaalaste püha paik – saun.

AKTIIVSED TEGEVUSED

Sportlikumad puhkajad saavad mängida rannavõrkpalli, sõita aerupaadi või vesijalgrattaga, jalutada mitmekesise loodusega metsarajal, kus leidub magusaid metsamarju ning seenevalik on isuäratav.

Et ka lastel puhkuse ajal lõbus oleks on Vaibla Puhkealal lastele mänguväljak ja turnimiseks mändide vahel paiknev väike seiklusrada. Osavamad saavad issile ja emmele „matti“ teha õues suurte nuppudega malet mängides.

Põnevate elamuste eest Vaibla Puhkekeskuses hoolitseb elamusmängud.ee Seiklusi ja meeskonnamänge leiab nii perele kui firmabossist IT meheni. Uuri lisa: elamusmangud.ee Sooduskood “puhkavaiblas”.

KALASUITSUTAMISE ÕPITUBA

Õpitoa eesmärgiks on tutvustada osalejatele erinevate kalaliikide suitsutamiseks ettevalmistamise (rookimine, eelsoolamine jmt) ning kalasuitsutamise kui õpitoa võtmetegevuse tehnoloogiaid nii teoorias kui läbi omakäelise praktilise tegevuse.

Ühistegevusena suitsetatakse juhendaja poolt kaasavõetud suitsuahjus värskelt püütud siiga, koha, ahvenat ja lesta, jagatakse nippe eelsoolamise ja kalaliigiti sobiva suitsutamisaja ja temperatuuri kohta ning vahetatakse kogemusi erinevate ahjude ettevalmistamisest ja puhastamisest.

KALAROOGADE ÕPITUBA

Eesmärgiks on tutvustada ning pakkuda erinevaid kalaroogasid, mille valmistamisel saavad käe külge panna kõik õpiköökides osalejad. Ürituste käigus õpetatakse ning antakse nõu, kuidas muuta uimelised tõeliseks maiusroaks. Valmistatakse 7-8 erinevat kalarooga. Koolituse menüü koosneb erinevatest kalaroogadest, mida pakutakse marineeritult, värskelt, küpsetatult, pirukates, supis ning veel sajal muul viisil. Roogade valmimise ajal räägitakse kokandusest ja kaladest üldisemalt. Kindlasti saavad kõik osalejad kõhud kõvasti täis ning tõenäoliselt jääb üle ka hilisemaks söömiseks.

Ühe õpiköögi kestvuseks on enamasti kuni 4 tundi. Grupi suurus 30- 100 in.

PAINTBALL

Eesmärgiks on pakkuda seikluslikku ja adrenaliinirohket meeskonnamängu. Mänguväljak on 3500 m3 suur ning asub kogu ulatuses katuse all, lisaks välimängu alad. Mänge korraldatakse ka öösel valgustatud mängukompleksis ning lisa naudingu saamiseks kostuvad mänguajal heliefektid. Paintballikeskuses on korraga ruumi kuni 60-le mängijale. Turniiri formaadis saame pakkuda teenust kuni 100-le inimesele.

VÕRTSJÄRVE RATTARADA

Ümber Võrtsjärve kulgeb märgistatud rattarada läbides Vaiblat. Rattaraja pikkus on  140 km ning on varustatud viitade ja infotahvlitega. Võrtsjärve rattaraja kaardi leiad siit.

Lisaks veel:

 • Lastele mänguväljak, maastikumäng-viktoriin, värvimislehed, hiiglaslik õuekabe, koroona- ja lauamängud
 • Paadi- ja vesijalgrataste laenutus
 • Õngekomplekti laenutus
 • Kalepurjeka sõit Võrtsjärvel
 • Liivane suplusrand
 • Spordivahendite rent (petang, võrkpall, sulgpall)
 • Külakiik
 • Matkarada
 • Võrkpalliväljak 
 • Erinevad meeskonamängud
 • Päevajuht, diskor ja soovi korral ka elav muusika