fbpx
Menüü

MAJUTUS

Puhkebaasist, mis loodi 70-ndatel, on saanud kaasaegne Vaibla Puhkekeskus Võrtsjärve ääres, kus on puhkemajad, kämpingud, telkimine ja karavaniplats. Puhkekeskust on aastate jooksul järjepidevalt edasi arendatud. Nii on rajatud karavaniplats ning rannaala koos promenaadi ja muuliga.

PUHKEMAJA – kahekordne peamaja, kus on 2-6 kohalised toad vaatega Võrtsjärvele.
KÄMPINGUD – puidust terrassiga köetavad kämpingud männimetsa all.
TELKIMINE – telkimisplatsid asuvad otse järve rannal ja on piiratud aiaga.
KARAVANIPLATS – järve ääres on murukattega plats autokaravanidele.

Veeda oma puhkus Eestis

Eesti loodus on tänu neljale aastaajale mitmekesine ja vaheldusrikas. On võimalik leida meeldivaid tegevusi ja puhkekohti suvest talveni. Lisaks on Eesti loodus üks maailma puhtamaid. Saame vabalt liikuda metsades ja soodes, ujuda jõgedes, järvedes ja meres. Oma väiksusest hoolimata leidub inimtühjasid randu, põlismetsasid, eriilmelise taimestikuga saari, rabasid ning maalilisi jõgesid ja järvesid.

Puhkus Eestis võib olla aktiivne ja seikluslik või hoopis rahulik ja lõõgastav. Sobivaid puhkekohti leidub nii üksi või sõpradega reisijatele kui ka pere- või firmapuhkuseks. Eesti rikkalik loodus annab võimaluse nautida matkamist, jalutuskäike, rattasõitu, veesporti, kalapüüki ja palju muud. Eestis on ligikaudu 2000 matkarada, tänu millele on võimalik veeta aega looduses ja avastada mõnusaid puhkekohti. Seega on rohkelt tegevusi, mida teha nädalavahetusel või puhkuse ajal.

Looduskauneid kohti ja külastamist väärt puhkealasid on Eestis väga palju, olgu sihtkoht Lõuna-Eestis või mujal. Üheks armastatud puhkusepiirkonnaks Eestis on Viljandimaa. Siin asuvad mitmed ajaloolised mõisad ja kirikud, nagu näiteks Viljandi loss, Karksi mõis, Tarvastu linnus. Lisaks on Viljandimaa tuntud oma kultuuripärandi poolest – siin asub armastatud Ugala teater ning korraldatakse mitmeid suuri sündmusi, näiteks Viljandi folk / pärimusmuusika festival, hansapäevad, Tarvastu filmi- ja teatrifestival jpm. Lisaks on Viljandimaal tugev käsitöö- ja rahvakultuuritraditsioon.

Viljandimaa on ka silmapaistva loodusega piirkond. Siin asub viienda aastaajaga Soomaa, kus loodushuvilised saavad matkata jalgsi, kanuu või räätsadega. Avastamisväärsed on ka Alam-Pedja looduskaitseala ning Viljandi-, Tartu- ja Valgamaaga piirnev Võrtsjärv, mille ümbruses on rohkelt võimalusi matkamiseks, looduse nautimiseks ning loomade ja lindude vaatlemiseks.

 • Miks ööbida just Võrtsjärve ääres?

  Võrtsjärv, mis on suurim Eesti territooriumil asuv järv, on oluline osa Eesti looduslikust ja kultuurilisest pärandist ning selle ainulaadne ökosüsteem pakub ohtralt avastamisvõimalusi. See on armastatud koht kalastajate, aga ka võrratut loodust armastavate puhkajate seas. Võrtsjärve pindala keskmise veeseisu ajal on 270 km² ning suurim sügavus on 6 m. Järves on mitu saart, tuntuimad neist Tondisaar ja Pähksaar. Võrtsjärve oma saarte ja ümbritsevate kaluriküladega peetakse müstiliseks. See on tähtis peatuspaik rändlindudele ja seega suurepärane paik linnuvaatluseks. Võrtsjärves elab 35 liiki kalu ning see on olnud aastaid Euroopa suurim looduslik angerjakasvandus.

  Võrtsjärve ümbrus on suurepäraseks puhkekohaks ning pakub avastamist nii seiklus-, lõõgastumis- ja kultuurihuvilistele kui ka neile, kes soovivad kogeda erilisi maitseid, saada osa meeleolukatest sündmustest ja nautida loodust. Parim võimalus sellest kõigest osasaamiseks ja tõelise puhkuse nautimiseks on leida sobiv ööbimiskoht ja avastada seda kanti mitme päeva jooksul. Kuigi Võrtsjärvest mõnekümne kilomeetri kaugusel asub Viljandi, mis on turistide seas tuntud ja kus on erinevaid ööbimisvõimalusi, leidub neid ka looduskaunites kohtades Võrtsjärve ümbruses, näiteks Vaibla Puhkekeskuses.

 • Mida teha Võrtsjärve ääres?

  Otsustades ööbida meie puhkekeskuses Võrtsjärve ääres, võite külastada mitmeid erilisi paiku ja sündmusi siin piirkonnas. Vaibla Puhkekeskuses ööbimine pakub võimalust kogeda Võrtsjärve ilu vahetult ja meelepärasel hetkel. Soovi ja võimaluse korral jagub avastamist nii jalutuskäigu, ratta- kui ka autosõidu kaugusele. Näiteks ümber järve on hea matkata nii jalgsi kui ka rattaga. Võrtsjärve Külastuskeskuse eest saab alguse 140 km pikkune rattatee, aga matkaradasid on siinkandis teisigi, näiteks Tamme paljandi matkarada ja Mustjärve matkarada. Puhkajate seas on veel populaarsed Võrtsjärve piirkonnas asuvad kohad, näiteks:

  Jõesuu 15 m kõrgune vaatetorn – tornist avaneb hea vaade Võrtsjärvele ning Emajõe luhtadele;
  Meleski klaasimuuseum – siin on üle 1000 eksponaadi nii kohapeal valmistatud klaastoodetest kui ka vabrikuga seotud esemetest. See 1792. aastal ehitatud tehas oli Tsaari-Venemaal suuruselt teine ja Baltikumis suurim klaasimanufaktuur;
  Vaibla linnujaam – linnuhuvilistel on võimalik jälgida erinevaid linnuliike, siin on rõngastatud peaaegu sada tuhat lindu;
  Võrtsjärve järvemuuseum – siin saab näha enam kui kolmekümmet eri suuruse ja kujuga akvaariumis elavat kala, samuti veetaimi, põhjaloomi, kivistisi ja püügivahendeid;
  Rannu mõisapark – see on osaliselt maakivimüüriga piiratud mõisaaegne park, mida ääristavad endised mõisa majandushooned ja kunagi vasallilinnust ümbritsenud tiik;
  Rõngu vasall-linnus – arvatakse, et selle muinaslinnuse ehitamist alustati 1340. aastatel;
  ● Kivilõppe kandis on kaks suurt rändrahnu: ühe visanud siia Kalevipoeg ja teise Vanapagan. Kalevipoja kivi kõrgus on 3 m, ümbermõõt 15 m;
  Tamme paljand – 200 m pikkune ja kuni 8 m kõrgune liivakivipaljand.

  Suviti korraldatakse Võrtsjärve ääres mitmeid üritusi. Näiteks Võrtsjärve kala- ja käsitöölaadal saab tutvuda käsitöömeistrite loominguga, süüa kalaroogasid ja proovida kala kõikvõimalikul kujul. Lastele korraldatakse õpitubasid ja võimalik on minna järve peale lõbusõidule. See toimub Võrtsjärve külastuskeskuse territooriumil Vaibla külas. Septembris toimub Võrtsjärve angerjafestival, mille eesmärk on tutvustada Võrtsjärve kui põnevat toidupiirkonda ja näidata kohalikke traditsioone kalaroogade valmistamisel. Populaarne sündmus on ka viiepäevane Võrtsjärve festival ja seilamisprogramm, mille raames toimuvad üritused erinevates randumiskohtades ja sadamates. Võimalus on ühineda saatelaevastikuga või saada osa õpitubadest, võistlustest, nautida kultuuriprogrammi ja maitsta piirkonnale omaseid roogasid.

 • Mida pakub Vaibla puhkemaja järve ääres?

  Järve ääres asuvas puhkemajas ja kämpingutes ööbides on võimalik nautida järve kaunist vaadet. Võimalus on ujuda, kalastada, veesporti harrastada. See võib pakkuda mitmekülgset ja lõõgastavat kogemust, eriti kui on soov nautida loodust ja veega seotud tegevusi. Need on vaid mõned põhjustest, miks paljud puhkajad soovivad ööbimiseks leida kämpingut või puhkemaja, mis asuks järve ääres.

  Maaliline Võrtsjärv meelitab iga aasta palju külastajaid nautima puhkust järve ääres. Kuigi Võrtsjärve piirkonnas on palju avastamisväärset, võib öelda, et üks suurimaid vaatamisväärsusi on õhtune päikeseloojang. Parim võimalus sellest osa saada on ööbida otse Võrtsjärve kaldal asuvas puhkemajas.

  Vaibla Puhkekeskus on üks Võrtsjärve ääres asuvatest puhkekohtadest. Tänu erinevatele majutusvõimalustele ja mitmekesisele teenusevalikule leidub siin meelepäraseid lahendusi  kõigile. Vaibla Puhkekeskuse hinnakiri on leitav koduleheküljelt.

  Tänu Eesti ainulaadsele loodusele ja kultuurile soovitame – puhake Eestis! Avastage Lõuna-Eestit ja Lõuna-Eesti järvi. On palju põhjuseid, miks tulla puhkama Viljandimaale Võrtsjärve äärde. Olgu selleks soov veeta mõnus ööbimisega puhkus järve ääres, et viibida võimalikult palju looduses, või ootus saada osa ainulaadsest rahvakultuurist. Leidke endale meeldivaimad tegevused ja sobivaimad ööbimisvõimalused, et saaksite kogeda mitmekülgseid ja meeldejäävaid hetki.

  Vaibla Puhkekeskus – puhkus järve ääres

  Vaibla Puhkekeskus piirneb ühelt poolt männimetsaga, teiselt poolt järve ja liivarannaga. Tänu erilisele ja looduskaunile ümbruskonnale on see ainulaadne puhkeala Võrtsjärve ääres. Seega puhkus Võrtsjärve ääres Vaiblas sobib nii inimestele, kes soovivad oma puhkuse veeta järve ääres, kui ka neile, kes puhkavad kõige paremini metsaga piirnevates looduskaunites kohtades.

  Vaibla Puhkekeskus on rohkete võimalustega külastuskeskus Võrtsjärve ääres. Peale selle, et meie juures on võimalik puhata looduse keskel, oleme loonud kõik tingimused muretuks puhkuseks:

  ● Kõik külastajad saavad valida majutus- ja toitlustusvõimalused just enda soovidest lähtuvalt
  ● Puhkekeskusest on mugav juurdepääs Võrtsjärvele ja rannapromenaadile
  ● Soovijatel on võimalik rentida sauna
  ● Huvilised saavad rentida ka erinevaid grillimisvahendeid: väike grill söega, grillvann puudega, suitsuahi
  ● Võimalik on ujuda, kalastada, sõita aerupaadi ja vesijalgrattaga, osaleda vanaaegsel kalepurjekal lõbusõidul (ettetellimisel)
  ● Vaba aja veetmiseks on puhkealal mänguväljak, seiklusrada, rannavõrkpalli väljak, õuemale jm sporditegevuste võimalused.

  Siin on olemas kõik vajalik, et korraldada meeldejäävad suvepäevad, seminarid, koolitused, nautida perepuhkust, ühist reisi sõpradega või koolilõpureisi. Kaunis loodus ja vaba õhkkond mõjuvad inspireerivalt, et osa saada meeleolukast ja meeldejäävast puhkusest võrratu Võrtsjärve kaldal.

  Arvestades võimaluste rohkust ning soovi olla paindlik ja külastajate vajadustega arvestav, anname endast parima, et Vaibla Puhkekeskuses veedetud aeg oleks meeldejääv.

PUHKEMAJA TOAD

Vaibla Puhkekeskuse Puhkemaja on ajastuhõnguline 2-korruseline puidust hoone,
kus kõrvuti asetsevad toad on kergete vaheseintega eraldatud.

 • 2-6 kohalised toad.
 • Dušš ja wc.
 • Tekid, padjad, linad ja käterätt.
 • Hommikusöök.
 • Igast toast pääseb rõdule või avarale terrassile, kust on võrratu vaade Võrtsjärvele.
 • Tubades ei ole lemmikloomad lubatud.

KÄMPINGUD

Kämping järve ääres

Puidust terrassiga köetavad kämpingumajad jäävad eraldi rühmana männimetsa alla, peamajast veidi eemale. Vaibla Puhkekeskuses on kokku on 10 kämpingut, millest 2 asuvad järve ääres.

Neile, kes eelistavad Eestis reisides majutuda väiksemates puhkemajakestes, pakume ööbimisvõimalust kämpingutes maalilise järve ääres. Seega, kui mõttes on puhkus kesk- või Lõuna-Eestis, tutvumine Viljandimaa ja Võrtsjärve piirkonnaga ning järveäärsed kämpingud, siis Vaibla Puhkekeskuse kämpingud on suurepärane valik.

Vaibla Puhkekeskuses on kokku 10 kämpingut, neist kaks asuvad otse Võrtsjärve ääres. Puidust terrassiga köetavad kämpingumajad jäävad eraldi rühmana männimetsa alla, peamajast veidi eemale.

Kämpingutes on kuni 5 magamisaset tekkide, patjade, linade ja käterättidega. Lähedal asuvas pesemiskompleksis on olemas WC ja duši kasutamise võimalused. Hinnas on hommikusöök. Rand, palliplats, laste mänguväljak ja kiosk on 100 m raadiuses. Kämpingutes on lemmikloomad lubatud lisatasu eest (10 €/ööpäev). Auto saab parkida kämpingu kõrvale.

 • Kuni 5 magamisaset.
 • Pesemisvõimalused (wc ja dušš) on lähedal asuvas pesemiskompleksis.
 • Tekid, padjad, linad ja käterätt.
 • Hommikusöök.
 • Rand, palliplats, laste mänguväljak ja kiosk on 100 m raadiuses.
 • Kämpingus lubatud lemmikloom, lisandub 10 €/ööpäev.
 • Auto saab parkida kämpingu kõrvale.

KARAVANIPLATS

Karavanide parkla

Võrtsjärve ääres asub järvevaate ja murukattega ning elektrivarustusega karavaniplats. Karavaniplatsi kõrval on romantiline rannapromenaad kioski ja rannapaviljoniga, kus on võimalik mõnusalt aega veeta ja suveõhtuid pikendada linnulaulu kuulates ning järveilu nautides.

Neile, kes eelistavad Eestis reisides majutuda väiksemates puhkemajakestes, pakume ööbimisvõimalust kämpingutes maalilise järve ääres. Seega, kui mõttes on puhkus kesk- või Lõuna-Eestis, tutvumine Viljandimaa ja Võrtsjärve piirkonnaga ning järveäärsed kämpingud, siis Vaibla Puhkekeskuse kämpingud on suurepärane valik.

Võrtsjärve ääres asub järvevaate, murukatte ning elektrivarustusega karavaniplats. Karavanide peatuspaiga kõrval on romantiline rannapromenaad kioski ja rannapaviljoniga. Seal on võimalik mõnusalt aega veeta ja suveõhtuid pikendada linnulaulu kuulates ning järveilu nautides.

Karavanide parklas on elektritoitega postid ja puhkekeskuses võimalus täiendada veevarusid. Lähedal asuvas pesemiskompleksis on WC ja duši kasutamise võimalused. Külalistele on kasutamiseks rand, palliplats ning laste mänguväljak.

Eesti Karavani klubi liikmetele on soodustus. Pikema ööbimise korral pakume karavanipaketti “3 ööd 2 öö hinnaga”.

 • Karavaniplatsil on elektritoitega postid.
 • Võimalus täiendada veevarusid.
 • Pesemisvõimalused (wc ja dušš) on lähedal asuvas pesemiskompleksis.
 • Klubi Eesti Karavan liikmetele lisasoodustused.
 • Rand, palliplats, laste mänguväljak.

TELKIMINE

Telkimine Võrtsjärve ääres

Vaibla Puhkekeskuse telkimisplatsid asuvad järve ääres ja on piiratud aiaga. Telkida on võimalik ka peamaja esisel muruplatsil või privaatsemalt männimaja ümbruses mändide all.

Telkimine värskes õhus toob hea une ja võimaldab ööbida kesk loodust. Seetõttu on see ka paljude seas eelistatud ööbimisviis. Eestis on hea telkida, sest siin on telkimiskohti järvede ääres, mererandades ja metsamaadel. Sageli on telkimisplatsidel lõkke- ja grillimiskohad ning tänu sellele on võimalik ühiselt valmistada õhtusöök ja nautida koosolemise aega mõnusa lõkke ääres. Lõuna-Eestis on mitmeid telkimiskohti looduskaunites kohtades, erinevate tingimustega telkimisvõimalusi on ka maalilise Võrtsjärve ääres.

Vaibla Puhkekeskuse telkimisalad asuvad Võrtsjärve ääres ja on piiratud aiaga. Telkimisalal asuvad välilauad istmetega ning läheduses on ka grillpaviljon. Lisaks on võimalik auto parkida kohe telgi kõrvale. Telkida saab ka peamaja esisel muruplatsil või privaatsemalt kämpingute ümbruses mändide all. Telkimiskoha hinnas sisaldub WC, duši ning miniköögi kasutus. Miniköögis on olemas elektripliidid, külmik, nõud, vee- ja kohvikeetja.

Meie telkimisalal peatudes saate tavapärastest mugavustest loobumata nautida looduse ilu.

 • Telkimisplatsil asuvad välilauad istmetega, läheduses on ka grillpaviljon.
 • Auto on võimalik parkida kohe telgi kõrvale.
 • Telkimiskoha hinnas sisaldub WC, dušši ning miniköögi kasutus.